Canadienii mineresc, de ce hipsterii nu petuiesc?
Autorităţile de mediu anunţă că s-a deschis şantierul minier în zona Certej, pentru exploatarea zăcămintelor de aur şi de argint. Comisarii GNM – CJ Hunedoara au constatat că societatea în cauză a început execuţia unor lucrări în cadrul obiectivului ‘Organizare de şantier – iazuri de decantare steril de flotaţie şi...


Da mai departe