Sarpele Boa de nisip redescoperit pe teritorul Romaniei de catre Societatea Ornitologica Romana
Societatea Ornitologica Romana Dupa 80 de ani, cel mai rar sarpe din Romania – boa de nisip (Eryx jaculus) a fost observat din nou in tara. Ultima observatie a unui exemplar viu dateaza din 1935. Povestea e simpla: un om l-a vazut, a luat legatura cu SOR si a fost...


Da mai departe