Olimpicii fizicieni români, locul 1 în Europa!
ROMÂNII LOCUL 1 ÎN EUROPA!!! Lotul olimpic de Fizică al României a câștigat cinci medalii: două de aur, două deargint și o medalie de bronz la Olimpiada Internațională de Fizică 2015, aflată la a 46-a ediție. Cu acest rezultat, România a ocupat primul loc în Europa și locul 10 în...


Da mai departe